JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Dla szkół

b_1000_800_0_00_images_news_2017_20171114-WystawaFotPrymWyszynskiego_wystawa_prymas_m.jpg

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z najnowszej wystawy fotograficznej przygotowanej przez Instytut Papieża Jana Pawła II – tym razem poświęconej Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Zaproszenie kierujemy do wszystkich szkół – zwłaszcza do tych, którym patronuje Prymas Tysiąclecia.
Wystawa Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej to 31 plansz przedstawiających archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego i komentarz opracowany we współpracy z p. Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.
Wystawa pomyślana jest jako projekt objazdowy – od  grudnia 2017 r. będziemy udostępniać ją szkołom, które zgłoszą chęć udziału w wydarzeniu. Szczegóły dotyczące udostępniania znajdziecie Państwo w regulaminie.
Zgłoszenia (list intencyjny i formularz zgłoszenia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do pobrania:

doc dokument Word              Formularz zgłoszenia
doc dokument PDF              Formularz zgłoszenia
doc dokument Word              Protokół odbioru wystawy
doc dokument Word              Protokół przekazania wystawy
doc dokument PDF              Regulamin wypożyczania wystawy

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wystawy fotograficznej poświęconej ks. Janowi Twardowskiemu przygotowanej przez Instytut Papieża Jana Pawła II. Zaproszenie kierujemy do wszystkich szkół – zwłaszcza do tych, którym patronuje Ksiądz, który pisał wiersze.

WYSTAWA „Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin” to 30 zdjęć autorstwa Czesława Czaplińskiego ukazujących ks. Jana w jego prywatnej, domowej przestrzeni. Czesław Czapliński poznał poetę w 1985 r. w Nowym Jorku i od tamtego czasu wielokrotnie odwiedzał go w mieszkaniu przy Krakowskim Przedmieściu. Był też pierwszym fotografem, któremu ss. Wizytki pozwoliły wejść za bramę klasztoru z aparatem w ręku.

Wystawa pomyślana jest jako projekt objazdowy – od października 2015 r. będziemy udostępniać ją szkołom, które zgłoszą chęć udziału w wydarzeniu. Szczegóły dotyczące udostępniania znajdziecie Państwo w regulaminie.

Zgłoszenia (list intencyjny i formularz zgłoszenia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

pdf Informacja o wystawie (PDF)
pdf Regulamin
pdf Formularz zgłoszenia (PDF)
doc Formularz zgłoszenia (DOC)
pdf Protokół przekazania wystawy (PDF)
doc Protokół przekazania wystawy (DOC)

Wzory dokumentów

doc dokument Word              Wzór listu intencyjnego
pdf dokument PDF Przykład listu sponsorskiego
pdf dokument PDF Wzór porozumienia
pdf dokument PDF Przygotowanie konkursu
doc dokument Word Wzór regulaminu 1
doc dokument Word Wzór regulaminu 2

1. Opis konkursu.

„Śmiej się z klasą” jest propozycją konkursu na przedstawienie klasy, szkoły, konkretnej sytuacji z życia klasy lub z życia codziennego w śmieszny, zabawny sposób w dowolnie wybranej formie: skeczu, kabaretu, sztuki teatralnej, krótkiej scenki dialogowej. Głównym celem konkursu jest pokazanie młodzieży pozytywnego wpływu śmiechu na funkcjonowanie w szkole, w relacjach międzyludzkich, na odnoszenie sukcesów i odczuwanie zadowolenia z życia.

2. Grupa docelowa.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.

3. Główne cele projektu:

- Uświadomienie młodzieży pozytywnego wpływu śmiechu na funkcjonowanie w szkole, w relacjach międzyludzkich, na odnoszenie sukcesów w życiu,

- Przybliżenie nauczania Papieża Jana Pawła II w kontekście poruszanych zagadnień tj. radości, śmiechu, poczucia humoru,

- Przybliżenie uczniom postaci Karola Wojtyły - człowieka radosnego, uśmiechniętego, tryskającego humorem,

- Zachęcenie młodzieży do „życia z humorem”, do stwarzania okazji do śmiechu, radości wśród rówieśników, osób z najbliższego otoczenia, w relacjach z nauczycielami,

- Wypracowanie u młodzieży trwałej postawy optymistycznego i radosnego podejścia do życia,

- Rozwój własnej osobowości

- Uświadomienie, że optymistyczna postawa ucznia do nauczanego przedmiotu wpływa na motywację i pobudza go do wysiłku poznawczego, emocjonalnego i fizycznego.

4. Na czym polega konkurs.

Projekt można zrealizować w ciągu 2-3 miesięcy, albo rozłożyć go na dłuższy okres czasu. W pierwszej, przygotowawczej fazie nauczyciel podczas lekcji wychowawczych, np. 3-4 razy w miesiącu nauczyciel przeprowadza zadania związane z tematem. Drugim etapem konkursu jest zaprezentowanie zabawnej sytuacji z życia klasy, szkoły czy ucznia w dowolnie wybranej formie: skeczu, kabaretu czy sztuki teatralnej. Uczniowie mogą realizować zadanie konkursowe samodzielnie lub w grupach liczących maksymalnie 5 osób. Przedstawienie nie powinno być krótsze niż 3 minuty i nie dłuższe niż 10 minut. Prezentacja prac może odbyć się podczas zorganizowanego specjalnie na tą okazję Dnia Uśmiechu w szkole czy Dnia wiosny. Oprócz scenki zadaniem uczestników jest przygotowanie od 3 do 5 propozycji urozmaicających życie szkoły będących kontynuacją programu  „Śmiej się z klasą” w codziennym życiu szkoły po zakończeniu konkursu.

5. Ocena prac przez jury.

6. Zakończenie konkursu, wręczenie nagród.

Szczegółowy opis konkursu razem z przykładami zadań do wykonania znajduje się w załączonym dokumencie. 

 

pdf dokument PDF Załącznik 1
pdf dokument PDF Załącznik 2
pdf dokument PDF Załącznik 3
pps prezentacja Powerpoint    Załącznik 4
pps prezentacja Powerpoint Załącznik 5
pdf dokument PDF Załącznik 6
pdf dokument PDF Załącznik 7
GÓRA