JAK KUPOWAĆ

Zaloguj się lub utwórz konto.
Wybierz produkty.
Wybór płatności i wysyłki

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się telefonicznie (22 213 11 90 wew 101) lub wysyłając email na adres instytut [ @ ] ipjp2.pl . Dziękujemy!

GODZINY PRACY

Pon-Pt 8:00 - 16:00

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁO?

*

Panna Maria Heritage Center

W ostatnim czasie nazwa Instytutu Papieża Jana Pawła II znalazła się na stronie internetowej polonijnej instytucji o nazwie Panna Maria Heritage Center. Jej siedziba mieści się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w San Antonio, w Teksasie. Dział Dokumentacji Archiwalnej pośredniczył w przekazaniu Centrum kilkunastu zdjęć ze „Zbioru Edwarda Miera-Jędrzejowicza”, który zawiera fotografie wykonane podczas I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. i znajduje się w zasobach Archiwum IPJPII. Zdjęcia pracownicy Panna Maria Heritage Center wykorzystają przy tworzeniu ekspozycji muzealnej, prezentującej historię Polski oraz dzieje emigracji śląskiej do Teksasu.

Centrum powstało, aby upamiętnić fakt powstania w 1854 r. pierwszej polskiej osady na terenie USA – Panna Maria (stan Teksas, na południowy wschód od San Antonio). Założyli ją emigranci z Górnego Śląska, kierowani przez ks. Leopolda Moczygembę.

Poniżej podajemy link na stronę Panna Maria Heritage Center: http://www.pannamariacenter.org/center

Nazwę Instytutu Papieża Jana Pawła II można odnaleźć w zakładce: „Exhibit Design Team and Contributors”.

01

GÓRA